Zielona rewolucja według EKO BUD DOM

Bycie Eko wtargnęło do naszego życia i wszystko wskazuje na to, że zagości się w nim na bardzo długo… Tę tendencję przewidziała nasza firma, która jako pierwsza na Śląsku rozpoczęła mieszkaniową Zieloną Rewolucję. Polega ona na wdrożeniu nowoczesnych technologii w oparciu o odnawialne źródła energii. 

Choć wiele osób twierdzi, że rewolucja musi być krwawa, nasze eko rozwiązania odbywają się z korzyścią dla wszystkich. Ekologiczny dom jest przede wszystkim oszczędny, o czym już niedługo przekonają się mieszkańcy domów wchodzących w skład W Doliny Luizy i Słonecznego Przedmieścia. Te dwa osiedla zaprojektowane przez Eko Bud Dom zostały wyposażone w takie technologie jak: 

Osiedle W Dolinie Luizy:

  • fotowoltaika 
  • rekuperacja
  • pompy ciepła
  • klimatyzacja
  • ogrzewanie podłogowe

Osiedle Słoneczne Przedmieście:

  • fotowoltaika 
  • klimatyzacja
  • kocioł gazowy
  • ogrzewanie podłogowe

 

Fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne dają możliwość zamiany energii słonecznej na elektryczną, którą możemy zasilać domowe sprzęty i oświetlenie. Takie rozwiązanie to realna oszczędność na domowych rachunkach, ale także wielka korzyść dla środowiska. Nasze inwestycje posiadają więc swoją własną elektrownię słoneczną, są niezależne od energetycznych potentatów, przez co nie musimy obawiać się podwyżek cen prądu. 

 

Rekuperacja

Nie bez przyczyny nazywana ,,płucami domu” - rekuperacja ma za zadanie wentylować powietrze, tak, aby było wolne od zanieczyszczeń, alergenów, a nawet… owadów. Rekuperator umożliwia stałą wymianę powietrza (,,brudnego” na świeże), a przy tym na odzyskiwanie ciepła z powietrza, które zostało już nagrzane. Rekuperacja pozwala w pełni cieszyć się świeżym powietrzem: wolnym od smogu, kurzu i roztoczy.

 

Pompa ciepła

Szwajcaria uchodząca za wzór ekologicznego podejścia do ogrzewania jest liderem w montażu pomp ciepła. Mogą być one jedynym źródłem grzania domu, a także odpowiadać za ciepłą wodę. Nasze inwestycje wykorzystują własne pompy ciepła, a także podłogowe ogrzewanie, aby zapewnić mieszkańcom pełen komfort termiczny.

Udowadniamy, że ekologiczne rozwiązania mogą być także ekonomiczne! Takie połączenie sprawia, że nasze inwestycje są przyjazne nie tylko środowisku, ale także rodzinie. To z myślą o niej powinniśmy podążać za Zieloną Rewolucją, która jest jedyną słuszną drogą ku lepszemu życiu i mieszkaniu. 

Wielofunkcyjny piec gazowy

Brak emisji szkodliwych substancji, wysoka funkcjonalność oraz proste zarządzanie - 
wielofunkcyjny piec gazowy to zalecany dla środowiska oraz wygody rodziny kocioł, który pozwala na wygodne zarządzanie temperaturą w domu bez zbędnych strat. Gdy zostanie uzyskana wskazana temperatura w danym pomieszczeniu, piec sam przestaje pracować, co powoduje spore oszczędności także na domowych rachunkach. 

Klimatyzacja

Nikt nie lubi latem tracić swojej energii na przebywanie w dusznym i zbyt gorącym pomieszczeniu - idealnym rozwiązaniem na dopasowanie temperatury do potrzeb mieszkańców jest energooszczędna klimatyzacja, która latem przynosi ukojenie, a zimą może służyć do ogrzania pomieszczenia. To mit, że jest ona pożeraczem prądu - gdyż nowoczesne klimatyzacje cechuje wysoka energooszczędność, co jest priorytetem dla inwestycji Eko Bud Dom.