Miasto, które dotychczas słynęło z fabryki zapałek i kopalni węgla kamiennego - dziś przeżywa swój rozkwit i przyciąga do siebie coraz więcej młodych ludzi, którzy właśnie Czechowice-Dziedzice wybierają na miejsce do zamieszkania na stałe. Co ma do zaoferowania miasto leżące w bliskim sąsiedztwie gór i prężnie rozwijającego się Śląska? 

Doskonała lokalizacja

Z dala od zgiełku dużych miast, a w bliskim ich sąsiedztwie - Czechowice-Dziedzice daje możliwość dojazdu do pracy lub do kulturalnych atrakcji miast takich jak Bielsko-Biała, Tychy czy Katowice. Wciąż rozwijająca się infrastruktura pozwala w pełni korzystać z tego co ma do zaoferowania duże miasto bez potrzeby bycia na co dzień w jego centrum. Czechowice-Dziedzice wciąż mają sporo terenów zielonych i niezamieszkałych, co ucieszy wszystkie osoby, które cenią sobie przestrzeń i życie na uboczu. 

Nowe inwestycje w stylu Eko

Doskonałą lokalizację oraz inne atuty Czechowic-Dziedzic doceniła także firma Eko Bud Dom, która właśnie to miasto wybrała na siedzibę swojej firmy i rozpoczęła tu projekty, które sprawią, że mieszkanie w Czechowicach-Dziedzicach będzie nie tylko komfortowe, ale i modne! Apartamenty Manhattan oraz Słoneczne Przedmieście to nowoczesne inwestycje oparte o proekologiczne rozwiązania, które poprawią jakość powietrza w mieście. Powstające tu inwestycje mają służyć rodzinie, której w Czechowicach-Dziedziach będzie żyło się spokojnie i wygodnie. 

Atrakcje dla rodziny

Niedaleko obu inwestycji mieści się kameralne centrum handlowe - Stara Kablownia, które można odwiedzić w ramach rodzinnych seansów filmowych lub codziennych zakupów. Zimą Czechowice odwiedzają wielbiciele łyżew, a latem można tu skorzystać z dużego kąpieliska. Miasto posiada doskonale przygotowane ścieżki dla rowerzystów, które umożliwiają odwiedzenie popularnego i niezwykle urokliwego uzdrowiskowego miasta - Goczałkowic. 

Czechowice, które może być świetnym miejscem wypadowym na całodniowe wycieczki, ma szansę zostać jednym z najprężniej rozwijających się miejsc na Podbeskidziu.